32.1.4 Materialteori

Ingår som en del av Institutionen för fysik och astronomi

Medarbetare

Biplab Sanyal​

Avdelningsföreståndare
Biplab Sanyal​
Rum:

Telefon: +46 18 471 3624
biplab.sanyal@physics.uu.se

Ekonomiadministratör
Niklas Jäll
Rum: 73106
Telefon: +46 18 471 3563
Niklas.Jall@physics.uu.se

Besöksadress: Ångströmlaboratoriet, Lägerhyddsvägen 1,
Postadress: Box 516, 751 20 UPPSALA

I listan nedan finns kontaktuppgifter till medarbetare vid avdelningen för materialteori. Länkar leder till Uppsala universitets universitetskatalog. Du kan också hitta kontaktuppgifter på engelska till alumner till avdelningen.

Akademisk personal

Rajeev Ahuja

Ahuja, Rajeev
Rum: 13106;
Telefon: +46 18 471 3626;
rajeev.ahuja@physics.uu.se

Alex Aperis

Rum: ;
Telefon: ;
alex.aperis@physics.uu.se

Carlos Moyses Graca Araujo

Araujo, Carlos Moyses Graca
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3238;
moyses.araujo@physics.uu.se

Anders Bergman

Rum: POL 18:126;
Telefon: +46 70 425 0588;
anders.bergman@physics.uu.se

Berritta, Marco
Rum: ;
Telefon: ;
Marco.Berritta@physics.uu.se

Annica Black-Schaffer

Black-Schaffer, Annica
Rum: POL 18:118;
Telefon: +46 76 795 0649;
annica.black-schaffer@physics.uu.se

Bouhon, Adrien
Rum: POL 18:119;
Telefon: ;
Adrien.Bouhon@physics.uu.se

Barbara Brena

Brena, Barbara
Rum: 13140;
Telefon: +46 18 471 7302;
barbara.brena@physics.uu.se

Chakraborty, Sudip
Rum: ;
Telefon: ;
Sudip.Chakraborty@physics.uu.se

Rum: ;
Telefon: ;
erna.delczeg@physics.uu.se

Rum: ;
Telefon: ;
anna.delin@physics.uu.se

Igor Di Marco

Di Marco, Igor
Rum: 13141;
Telefon: +46 18 471 5856;
igor.dimarco@physics.uu.se

Olle Eriksson

Eriksson, Olle
Rum: 13231;
Telefon: +46 18 471 3625;
olle.eriksson@physics.uu.se

Jonas Fransson

Rum: POL 18:136;
Telefon: +46 70 167 9264 ;
jonas.fransson@physics.uu.se

Anton Grigoriev

Grigoriev, Anton
Rum: 13204;
Telefon: +46 18 471 5865;
anton.grigoriev@physics.uu.se

Grånäs, Oscar
Rum: 13138;
Telefon: +46 18 471 5872;
oscar.granas@physics.uu.se

Heike Herper

Herper, Heike
Rum: ;
Telefon: ;
heike.herper@physics.uu.se

Iusan, Diana
Rum: ;
Telefon: ;
diana.iusan@physics.uu.se

Johansson, Börje
Rum: 13214;
Telefon: +46 18 471 3623;
borje.johansson@physics.uu.se

Kadas, Krisztina
Rum: 13216;
Telefon: +46 18 471 3568;
krisztina.kadas@physics.uu.se

Adrian Kantian

Kantian, Adrian
Rum: ;
Telefon: +46 73 8921;
adrian.kantian@physics.uu.se

Klintenberg, Mattias
Rum: 13234;
Telefon: +46 18 471 5861;
Mattias.Klintenberg@physics.uu.se
Kvashnin, Yaroslav
Rum: ;
Telefon: ;
Yaroslav.Kvashnin@physics.uu.se
Luo, Wei
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3152;
wei.luo@physics.uu.se
Pablo Maldonado Maldonado, Pablo
Rum: ;
Telefon: ;
pablo.maldonado@physics.uu.se
Jérôme Michaud Michaud, Jérôme
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3152;
jerome.michaud@physics.uu.se
Susanne Mirbt Mirbt, Susanne
Rum: 13135;
Telefon: +46 18 471 3622;
susanne.mirbt@physics.uu.se
Johan Nilsson
Rum: ;
Telefon: +46 70 167 9333;
johan.nilsson@physics.uu.se
Nordström, Lars
Rum: 13137;
Telefon: +46 18 471 7309;
lars.nordstrom@physics.uu.se
Peter Oppeneer Oppeneer, Peter
Rum: 13237;
Telefon: +46 18 471 3748;
peter.oppeneer@physics.uu.se
Parhizgar, Fariborz
Rum: ;
Telefon: ;
fariborz.parhizgar@physics.uu.se
Manuel Pereiro Pereiro, Manuel
Rum: ;
Telefon: ;
manuel.pereiro@physics.uu.se
Jan Rusz Rusz, Jan
Rum: 13245;
Telefon: +46 18 471 5844;
jan.rusz@physics.uu.se
Biplab Sanyal Sanyal, Biplab
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3624;
biplab.sanyal@physics.uu.se
Ralph Scheicher Scheicher, Ralph
Rum: 13205;
Telefon: +46 18 471 5873;
ralph.scheicher@physics.uu.se
Erik Sjöqvist Sjöqvist, Erik
Rum: ;
Telefon: +46 73 024 5822;
erik.sjoqvist@physics.uu.se
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 5856;
natalia.skorodumova@physics.uu.se
Szilva, Attila
Rum: ;
Telefon: ;
attila.szilva@physics.uu.se
Danny Thonig Thonig, Danny
Rum: ;
Telefon: ;
danny.thonig@physics.uu.se
Patrik Thunström Thunström, Patrik
Rum: ;
Telefon: ;
Patrik.Thunstrom@physics.uu.se
Vekilova, Olga
Rum: ;
Telefon: ;
olga.vekilova@physics.uu.se
Vitos, Levente
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3567;
levente.vitos@physics.uu.se
Wang, Baotian
Rum: ;
Telefon: ;
baotian.wang@physics.uu.se
Sun WeiWei
WeiWei, Sun
Rum: ;
Telefon: ;
sun.weiwei@physics.uu.se
Westerström, Rasmus
Rum: ;
Telefon: ;

Alla Medarbetare

Visa alla A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Länkarna nedan leder till universitetets personalkatalog.