32.1.4 Materialteori

Ingår som en del av Institutionen för fysik och astronomi

Medarbetare

Biplab Sanyal​

Avdelningsföreståndare
Biplab Sanyal​
Rum:

Telefon: +46 18 471 3624
biplab.sanyal@physics.uu.se

Ekonomiadministratör
Niklas Jäll
Rum: 73106
Telefon: +46 18 471 3563
Niklas.Jall@physics.uu.se

Besöksadress: Ångströmlaboratoriet, Lägerhyddsvägen 1,
Postadress: Box 516, 751 20 UPPSALA

I listan nedan finns kontaktuppgifter till medarbetare vid avdelningen för materialteori. Länkar leder till Uppsala universitets universitetskatalog. Du kan också hitta kontaktuppgifter på engelska till alumner till avdelningen.

Akademisk personal

Ahuja, Rajeev
Rum: 13106;
Telefon: +46 18 471 3626;
rajeev.ahuja@physics.uu.se

Rum: ;
Telefon: ;
alex.aperis@physics.uu.se

​​

Araujo, Carlos Moyses Graca
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3238;
moyses.araujo@physics.uu.se

​​

Rum: POL 18:126;
Telefon: +46 70 425 0588;
anders.bergman@physics.uu.se

Berritta, Marco
Rum: ;
Telefon: ;
Marco.Berritta@physics.uu.se

​​

Black-Schaffer, Annica
Rum: POL 18:118;
Telefon: +46 76 795 0649;
annica.black-schaffer@physics.uu.se

​​

Brena, Barbara
Rum: 13140;
Telefon: +46 18 471 7302;
barbara.brena@physics.uu.se

​​

Rum: ;
Telefon: ;
erna.delczeg@physics.uu.se

​​

Rum: ;
Telefon: ;
anna.delin@physics.uu.se

​​

Di Marco, Igor
Rum: 13141;
Telefon: +46 18 471 5856;
igor.dimarco@physics.uu.se

​​

Eriksson, Olle
Rum: 13231;
Telefon: +46 18 471 3625;
olle.eriksson@physics.uu.se

Rum: POL 18:136;
Telefon: +46 70 167 9264 ;
jonas.fransson@physics.uu.se

​​

Grigoriev, Anton
Rum: 13204;
Telefon: +46 18 471 5865;
anton.grigoriev@physics.uu.se

​​

Grånäs, Oscar
Rum: 13138;
Telefon: +46 18 471 5872;
oscar.granas@physics.uu.se

​​

Herper, Heike
Rum: ;
Telefon: ;
heike.herper@physics.uu.se

​​

Johansson, Börje
Rum: 13214;
Telefon: +46 18 471 3623;
borje.johansson@physics.uu.se
Mirbt, Susanne
Rum: 13135;
Telefon: +46 18 471 3622;
susanne.mirbt@physics.uu.se

​​

Kantian, Adrian
Rum: ;
Telefon: +46 73 8921;
adrian.kantian@physics.uu.se

​​

Klintenberg, Mattias
Rum: 13234;
Telefon: +46 18 471 5861;
Mattias.Klintenberg@physics.uu.se
Kvashnin, Yaroslav
Rum: ;
Telefon: ;
Yaroslav.Kvashnin@physics.uu.se
Leetmaa, Mikael Rum: ;
Telefon: ;mikael.leetmaa@physics.uu.se
Luo, Wei
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3152;
wei.luo@physics.uu.se
Maldonado, Pablo
Rum: ;
Telefon: ;
pablo.maldonado@physics.uu.se
Rum: ;
Telefon: +46 70 167 9333;
johan.nilsson@physics.uu.se
Nordström, Lars
Rum: 13137;
Telefon: +46 18 471 7309;
lars.nordstrom@physics.uu.se
Oppeneer, Peter
Rum: 13237;
Telefon: +46 18 471 3748;
peter.oppeneer@physics.uu.se
Parhizgar, Fariborz
Rum: ;
Telefon: ;
fariborz.parhizgar@physics.uu.se
Pereiro, Manuel
Rum: ;
Telefon: ;
manuel.pereiro@physics.uu.se
Rusz, Jan
Rum: 13245;
Telefon: +46 18 471 5844;
jan.rusz@physics.uu.se
Sanyal, Biplab
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3624;
biplab.sanyal@physics.uu.se
Scheicher, Ralph
Rum: 13205;
Telefon: +46 18 471 5873;
ralph.scheicher@physics.uu.se
Sjöqvist, Erik
Rum: ;
Telefon: +46 73 024 5822;
erik.sjoqvist@physics.uu.se
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 5856;
natalia.skorodumova@physics.uu.se
Szilva, Attila
Rum: ;
Telefon: ;
attila.szilva@physics.uu.se
Thunström, Patrik
Rum: ;
Telefon: ;
Patrik.Thunstrom@physics.uu.se
Vitos, Levente
Rum: ;
Telefon: +46 18 471 3567;
levente.vitos@physics.uu.se
Westerström, Rasmus
Rum: ;
Telefon: ;

Alla Medarbetare

Visa alla A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Länkarna nedan leder till universitetets personalkatalog.